Kuholmen

0
1611
Landing ved den siste leirplassen som er beskrevet nedenfor. Foto: Lars Verket (2007)

Denne lille øya er et populært tilholdssted for båtfolket om sommeren. Her er det flere brygger, og et toalett (dette ble brent ned natt til 1. mai 2007). Vi har merket av tre små gressflekker, og den første er spesielt egnet for padlere.

Leir 1: Helt i NV er det en liten sandstrand. Innenfor denne finner du en gresslette med plass til et par telt. Leirplassen er utsatt for vestavinden.
58.059567 7.743183

Leir 2: Midt på nordsiden av øya er det fine svaberg, og her er det også plass til et lite telt. Her er det WC i nærheten (hvis den bygges opp igjen). Landing skjer enklest på steiner i bukt mot øst. Leirplassen er utsatt for alt unntatt vind fra SV.
58.059500 7.745400

Leir 3: Den siste gressletten er steinsatt mot sjøen, så her kan det være litt problematisk landing. Hvis du først kommer på land, så har du en fin gresslette med plass til 2-4 telt. Leirplassen er bare utsatt for vinder mellom N og Ø, så her er du godt skjermet for dominerende vindretninger.
58.058950 7.745883

Oppdatert: 2007 (mulig toalett er på plass igjen nå – oppdatering kommer)

Forrige artikkelIndre Kjeøya
Neste artikkelLangøya

LEGG IGJEN EN KOMMENTAR

Vennligst skriv inn din kommentar!
Vennligst skriv inn navnet ditt her